ÖZGEÇMİŞ

CÜNEYT ERSAN

1970 Yılında Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde doğdum. Konya’nın Ilgın ilçesi nüfusuna kayıtlıyım. İlkokul 1 ve 2. Sınıfları babamın memuriyeti nedeniyle bulunduğumuz Gaziantep’in İslahiye ilçesinde okudum. İlkokul, orta ve lise eğitimlerimi Konya’da tamamladım. 1993 yılında Selçuk Üniversitesi İİBF iktisat bölümünden mezun oldum.

3 çocuklu bir ailenin en büyüğüyüm. İki kız kardeşim var. Evli ve 11 yaşında bir kız çocuğu babasıyım. Annem 1999 yılında babam da 2010 yılında hakkın rahmetine kavuştu.

Üniversite yıllarında 1991’de Türkiye’nin ilk özel televizyonlarından biri olan Sun TV’de muhabir olarak çalışmaya başladım. Daha sonra haber ve spor müdürlüğü yaparak aynı zamanda sunucu-spiker olarak devam ettim. Ardından Kon TV’de 4 yıl spor müdürlüğü, askerlikten sonra da Kanal 7’ye transfer olarak 4 yıl spor müdürü ve sunucu-spiker olarak çalıştım. Yaklaşık 1.5 yıl 6 NEW TV kanalında spor müdürlüğü yaptıktan sonra TRT’de sunucu ve spiker olarak çalışmaya başladım. Halen TRT’de maç anlatıp program sunuyorum.

Spor yapmak, seyahat etmek, araba kullanmak ve alışveriş yapmak özel zevklerim arasında. Zaman zaman diksiyon ve etkili-güzel konuşma dersleri veriyorum. 1999-2000 eğitim öğretim yılında Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesinde “spor gazeteciliği” dersi verdim.

AIPS Kart (Uluslararası Spor Yazarı Kartı) ve Sarı Basın Kartı sahibiyim.