No icon

BALIKESİR BALTOK-ANKARAGÜCÜ MAÇINI YAZDIM

Haftanın sonucu en çok merak edilen maçlarından biri. İki takım da güzel futbol oynuyor. İki takım da hücumu seviyor. Balıkesir Baltok oyunda üstünlüğü kurduğu anlarda rakibi bunaltıyor, yiyip bitiriyor. Can Hoca’dan Giray Hoca’ya geçiş dönemini çok olumlu geçirdiler. 

 

Altınordu mağlubiyeti iş kazası mı desek yoksa erken gelen bir uyarı mı desek bilemiyorum ama o maçın ikinci yarısında oynanan futbol da ortada. Ayrıca bu ligde Altınordu bambaşka bir takım, yenmediği takım yok. Çaykur Rizespor’u deplasmanda 3-0 yenmek her takımın harcı değil. 

 

Balıkesirspor’un bu maçta gol ve goller bulabileceğini düşünüyorum. Hücumdayken savunmadaki boşluklara dikkat. Burak, Okan, Sedat gibi oyuncuların performansı önemli. Orta sahada Cumali’ye çok iş düşecek.

 

Ankaragücü’nü anlatmaya gerek yok. Efsane tekrar ayağa kalkmak için direniyor. En büyük güçleri taraftarı. Ne sıkıntılarla buralara geldiklerini biliyorum. Buraya kadar gelip de bırakmazlar, bırakamazlar. Kazansalar da kaybetseler de iyi futbol oynuyorlar. Kontrataklarda etkililer. Balıkesir Baltok maçı son haftalardaki kötü gidişe dur deme maçı olabilir. Ankaragücü’nün bu maçta gol veya goller bulacağını düşünüyorum. Sarı lacivertliler açısından kilit oyuncu Umut Nayir olur. Sedat, İlhan gibi oyuncuların performansı da sonucu etkiler.

 

SONUÇ

Bence Balıkesir Baltok-Ankaragücü maçı karşılıklı gollerin olabileceği bir maç. Kim kazanır kestirmek güç. İki takımın da kazanması sürpriz değil. Ama kaybedene üzülür müyüm evet. Çünkü iki takım da iyi şeyleri hak ediyor. Başarılar dilerim...

Comment