No icon

İŞTE İSTİFANIN PERDE ARKASI

İŞTE İSTİFANIN NEDENLERİ

Ertuğrul Sağlam'ın sürpriz istifasının perde arkasında yönetimle ters düşmesi yatıyor. Kendi açıklamasında da belirttiği gibi fikir birliğinin oluşmaması istifanın nedeni. İşte Ertuğrul Sağlamı'ı istifa kararı almaya iten sebepler: 

1- istediği transferler yapılmadı. Yönetim kendi belirlediği isimleri aldı.  Ertuğrul Sağlam'ın istediği oyunculardan sadece Utrecht'ten Nacer Barazite alındı. 

2- Tesislere geçilemedi. Kamp dönemi dönüşünden sonra tesislere 15 gün içinde geçileceği sözü verilmişti. Ertuğrul Sağlam da oyuncularına taşın altına elimizi koyup sabredelim kısa sürede tesislerimize geçeceğiz demişti. Yeni Malatyaspor şu an hala otelde kalıyor. Son olarak Ertuğrul Sağlam'a "şu anda tesislerimize geçemiyoruz ay sonunu bulur" dendi. Bu Da bardağı taşıran sebep oldu. Kısaca Ertuğrul Sağlam istediği çalışma ortamını bulamadı. 

3- Yeni stadyuma geçilemesi. Ligin ilk maçına yetişecek denmesine rağmen yaşanan aksaklıklar ve eksiklerin tamamlanamaması da Ertuğrul Sağlam'ın istifasında etkili oldu.

Şu anda Yeni Malatyaspor'da büyük bir şok yaşanırken Ertuğrul Sağlam'ın sözleşmede yer alan esin bedeli 150 bin Euro'yu cebinden ödeyerek takımdan ayrıldı. Sağlam gelişmeleri kendi Twitter hesabından da paylaştı. 

Comment